e-mail: sekretariat@zkiwlublewo.szkolnastrona.pl

Sobota, 2019-01-19

Imieniny: Erwiny, Henryka

Mikołajki

06.12.2018 to jeden z najfajniejszych dni w roku szkolnym. Wtedy każdy - mały, czy duży czeka z niecierpliwością co też ten Mikołaj włoży nam do buta. Wszyscy boją się odnaleźć tam rózgę zamiast prezentu.
         W tym dniu w naszej szkole miało miejsce wiele atrakcyjnych wydarzeń: po pierwsze - do każdej klasy przyszedł, wyczekiwany gość - św. Mikołaj. Dzieci miały czas na rozmowę, piosenki  oraz żarty. Na szczęście  wszystkie dzieci otrzymały prezenty, choć Mikołaj podpytywał, czy aby na pewno na nie zasłużyły.
          Po spotkaniu z Mikołajem uczestniczyliśmy w koncercie świątecznym ,,Święty Mikołaj i świąteczne życzenia". Podczas muzycznego spotkanie uczniowie nie tylko wysłuchali pięknych polskich kolęd, ale również  śpiewali, odgadywali zagadki muzyczne i poznawali dźwięki saksofonu.
         Zaraz po koncercie uczestniczyliśmy w przedstawieniu teatralnym o charakterze profilaktycznym. Tutaj aktorzy w zabawny sposób przekazali nam mądrości życiowe mówiące o tym, że w życiu każdy może być królem, ale trzeba pamiętać, aby być mądrym, sprawiedliwym, pracowitym i dobrym dla innych.
tekst i zdjęcia: Eliza Bielewicz