Piątek, 2018-12-14

Imieniny: Alfreda, Izydora

Święto Drzewa

10 października po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Świeto Drzewa. Z tej okazji dzieci i uczniowie wysłuchali prelekcji dotyczacej drzew i mieszkańców lasu, którą przeprowadziła pani leśnik. Uczniowie klas I-III przygotowali krótkie wystąpienie, którego tematem były drzewa. Na zakończenie uczniowie posadzili drzewa- jesiony, każda klasa od tej pory opiekuje się swoim drzewem, włodarze gminy Kolbudy posadzili dąb " Wolności", z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości, który otrzymał imię Józef Piłsudski. Na zakończenie wszyscy mogli posilić się pyszną grochówką. Inicjatorem Święta Drzewa była pani Jola Kaminiecka, a pomagali jej wszyscy nauczyciele ZKiW w Lublewie. Wszystkim bardzo za tę pomoc dziękujemy.

Autor: zdjęcia i tekst Ewelina Stolarska