Niedziela, 2018-10-21

Imieniny: Celiny, Hilarego

W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

W końcu się doczekaliśmy ....  04 X 2018r. klasa 2 i 3 pojechała na wycieczkę do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Z niecierpliwością na nią czekaliśmy, gdyż jest to temat bardzo ciekawy, choć niezwykle trudny.
        Uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych ,, Powrót do przeszłości " oraz ,,Stara skrzynia". Obydwie lekcje  w interesujący sposób przybliżały nas do czasów wojennych. Dzieci z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach. Okazało się, że wielu uczniów ma już duży zasób wiedzy na ten temat, z czego my wychowawcy- byliśmy naprawdę dumni.
       Po muzeum, w blasku jesiennego słoneczka, wyruszyliśmy  na spacer brzegiem Motławy, gdzie mieliśmy okazję podziwiać  nie tylko cudowny Stary Gdańsk, ale również nadarzyła się okazja popatrzeć na podnoszącą się nowoczesną kładkę na Motławie i przepływające statki. Zatem cała wycieczka to była nasza podróż nie tylko do przeszłości historycznej, ale również dała nam możliwość porównania czasów współczesnych i zamierzchłych.
tekst i zdjęcia: Eliza Bielewicz

Autor: Anna Dąbrowska