Piątek, 2018-12-14

Imieniny: Alfreda, Izydora

Pasowanie na uczniów 2018/19

5 października 2018 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej.

To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji. Na ceremonię przybyli Rodzice pierwszoklasistów oraz cała Społeczność Szkolna. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły pana Przemysława Sautycza, który powitał wszystkich zebranych.

Uczniowie klasy pierwszej, pod czujnym okiem swoich wychowawczyń - pani Marty Bulińskiej-Biskup oraz pani Barbary Ślozowskiej, przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał dyrektor.
W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów szkoły.

Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków od Rodziców oraz słodkości od koleżanek i kolegów z starszych klas.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Autor: tekst i zdjęcia Anna Dąbrowska