Piątek, 2018-12-14

Imieniny: Alfreda, Izydora

Dzień Głośnego Czytania

Dnia 1 października  w przerwach pomiędzy lekcjami wybrzmiewała  literatura dziecięca, ucząca empatii i tolerancji. Za sprawą opowiadania Teraz tu jest nasz dom Barbary Gawryluk w mądry i jasny sposób pokazana została dzieciom współczesna historia i problem wojny,  toczącej się tak blisko nas, a widzianej oczami dziecka.

Nasi młodzi czytelnicy doświadczyli  radości z życia w pokoju,  utwierdzili się w potrzebie dążenia do zgodnych, pokojowych relacji z innymi oraz otwartości na problemy i potrzeby innych.

Ruchowe zawołanie czytelnicze, które dziś poznali, towarzyszyć im będzie przez cały rok szkolny, rozpoczynając wszystkie czytelnicze uroczystości,  ze świadomością, że każdy czytelnik to też Polak - winien walczyć o skarby z książek, na potrzeby wspierania ojczystego języka, poczucia własnej tożsamości, ze świadomością burzliwej historii.

Niech zatem zostaną na długo liczne wartości z wysłuchanej i omówionej dziś lektury w trakcie realizowanego w szkole Dnia Głośnego Czytania.

Tekst i przygotowanie uroczystości: Iwona Obrycka

Zdjęcia: Anna Dąbrowska, Eliza Bielewicz