Piątek, 2018-12-14

Imieniny: Alfreda, Izydora

Witaj wiosno !

Witaj Wiosno - pełna poezji i rozkwitu talentów!

Wiosna kojarzy się z pięknem budzącej się do życia przyrody, ogarniającej nasze wszystkie zmysły. Ten upragniony czas nadszedł właśnie i nasze zmysły najwyraźniej pobudził, bo już w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny wysłuchaliśmy min. lirykę wiosenną w postaci teatrzyku kukiełkowego, wystawionego przez klasę III oraz obejrzeliśmy teatralną scenkę, przygotowaną przez naszych pierwszaków.

Poza tym liryka, która wybrzmiewała z okazji Światowego Dnia Poezji, oplotła prawdziwą eksplozję talentów. To niesamowite zjawisko, doświadczyć w jednym miejscu tylu dziecięcych zdolności:  manualnych (w rysunku, pracach ręcznych, kulinarnych), muzycznych (w śpiewie, tańcu, grze na instrumentach), sportowych (w akrobatyce, lekkoatletyce, piłce nożnej).

Przeżycia towarzyszące dzieciom trudno opisać, ale przyczyniły się, z pewnością, do pogłębienia poczucia własnej wartości i nauczyły dzielenia się z innymi swoimi pasjami i zdolnościami.  Może wraz z wszechogarniającą nas wiosną rozkwitną nowe talenty, które zadziwiać będą kolejne, spragnione piękna, szkolne dusze?!

Ruszyła również akcja biblioteczna pt. „Wznosimy mury domu książki” i trwać będzie do końca maja. Niech zaowocuje rozkwitem czytania! Zapraszam do biblioteki codziennie!

Iwona Obrycka

Autor: zdjęcia Jola Kaminiecka